SİSTEM PRO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİSTEM PRO

All System Professional

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

nokia n70 inceleme

YazarMesaj
rapvadi
Admin
rapvadi

nokia n70 inceleme Empty
MesajKonu: nokia n70 inceleme   nokia n70 inceleme Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 8:23 am

Öncelikle şunu belirtmek isterim;
amaç paylaşmak. Dolayısıyla N70 eski bir telefon inceleme yapmana gerek yoktu
demek yanlış olur. Çünkü N70 i tanımayan ve almak isteyenlere yardımcı olmak amacı ile
vaktimi harcayarak bu incelemeyi yazıyorum. Bende N70 hakkında bilgim yoktu
maxicepte N70 hakkında ayrıntılı bir inceleme görmedimnokia n70 inceleme Virgul başka forumlardan inceledim.

Nokia N70'e İlk Bakış

Telefon görünüş itabariyle ve ele oturuş itibariyle gayet başarılı.
Tuşları küçük yapılandırılmış olsada gayet kullanışlı bir tuş takımına sahip (elbetteki parmağı büyük olanlar tuşlara basarken zorlanabilirlernokia n70 inceleme Virgul alırken mutlaka tuşlara basarak kontrol edilmeli)
Ele aldığımda telefonun gerçekten ağır olduğunu hissediyorum (belki daha önce kullandığım telefonlar hafif olduğu için N70 bana aşırı ağır geliyor olabilir)
Telefonda joistik olmaması bence artı bir özellik. Joistik yerine konumlandırılan tuş mekanizması oldukça başarılı.
Telefonun arka kamera koruma kapağı kızaklı bir yapıya sahip. Kaydırarak açıp kapatmak hem zevkli hemde kolay. Ama sağlam bir mekanizma gibi gözüksede laşka olma ihtimalide yüksek.
Kamera tuşu biraz içe gömük yapılmış ve boyutuda aşırı derecede küçük. halbuki telefonun tuş takımının sağına kasanın yanına konumlandırılmış olmasına rağmen boyu biraz daha büyük olabilirdi.
Basmakta zorlanılan bir diğer tuş ise telefonun tepesinde bulunan açma-kapama tuşu. Bu tuşta hem içe gömük hemde küçük olduğu için parmaklarımızı zorluyor.
MMC kart yeri deklanşör tuşunun yanına konumlandırılmış. Kullanımı gayet basit ve kolay.
Işık sensörü ve 3G görüşme yapabilmek için konan 2. kamera telefonun görüntüsüne hava katan etkenler arasında yer alıyor.

Nokia N70'in Menüsü

İlk defa symbianlı bir telefon kullandığım için telefonun açılış hızı hakkında kesin bir şey diyemeyeceğim. Sadece yavaş diyebilirim ama symbianlı telefonlar için açılmanın yavaş olması normal bir durum olabilir.
Cihaz açıldığında arka plan resmi üzerinde etkin bekleme modu (eğer aktiv edilmişse) özelliğinin olması bence mükemmel. Bu özellik sayesinde unutmamamız gerekenleri her an ekranda görmek mümkün.
Menü hızı yavaş. Ama bu yavaşlığın yeni olan 5.060 olan versiyonu ile düzeltildiği söyleniyor.
No tuşu sadece rehber hariç diğer uygulamaların tamamen sonlanmasına neden oluyor. Rehberden çıkmak için çıkış görevi gören sağ üst tuşa basmak gerekiyor.
Bir uygulamadan çıkmadan ana ekrana dönmek için menü tuşuna basmak yeterli oluyor. Bu durumda no tuşu asıl görevi olan uygulamayı kapatmayı sağlıyor.
Ekran koruyucu olarak saat kullanıldığında çok küçük ama maxicepte bulacağınız ekran koruyucu ile kocaman bir dijital saat görünümlü ekran koruyucu sağlayabilirsiniz.

Nokia N70'in Fotoğraf ve Videosu

Bence fotoğraf video kalitesi mükemmel. (zaten foto ve video için 3250 den vazgeçip N70 aldım ve hata etmediğimide çektiği foto ve videolardan görebiliyoruz)
Resim ve videoya geçmeden önce şunları belirtmek isterim;
sürüm hatası olduğu söylenen bir durum var ve bu hata versiyon 5.060 ile düzeltildiği söyleniyor.
Video çekiminde görüntü takılarak çekim yapıyor. Bazen bu takılma izlerkende gözlenirkennokia n70 inceleme Virgul bazende herhangi bir takılma izlerken gözlenmiyor.
Video ve fotoları hem açık yayınlayarak hemde hemen paylaşa yükleyerek yayınlıyorum ki orjinal boyutunuda görebilme imkanınız olsun.
video ve fotolarda zoom özelliğini kullandım ama hangisinde zoom var ve kaç x zoom yapıldı bilmiyorum. çünkü zoom yaparken kaç x zoom yapıldığını telefon bize yazmıyornokia n70 inceleme Virgul sadece zoom yapıyor. Ama zoomda gayet başarılı aşırıya kaçmadıkça nokia n70 inceleme Wink
3G görüşme yapabilen 2. kamera ile 640x480 formatında fotoğraf çekmenizde mümkün ayrıca 3 gp formatında video çekebiliyorsunuz.
https://sistempro.yetkin-forum.com

nokia n70 inceleme
1 sayfadaki 1 sayfası